Gotické umelecké art-from12 storočie do našich dní

September 7, 2022 0 Comments

, ktoré sa začína v dvanástom storočí, gotická maľba, sochárstvo a architektúra sa rýchlo stali dominantnými v Európe a zostali populárne až do renesancie. Gothtický štýl pochádza z Talianska a rýchlo sa rozšíril po celej Európe a zostal dominantný na nasledujúcich 200 rokov. Počas renesancie to spisovatelia kritizovali ako vulgárne, a preto ho nazvali gotické umenie po gotických kmeňoch, ktoré zničili Rímsku ríšu a klasicizmus počas piateho storočia.
Gotickému sstylemu dominovali tmavé olejomaľby, ktoré predstavovali posun od temných vekov do oveľa prosperujúcejšej a civilizovanejšej spoločnosti. Pohyb bol typický jeho podporovaným naturalizmom. Kresťanstvo zároveň vstúpilo do novej prevládajúcej fázy, ktorá povzbudila gotických umelcov a architektov, aby aplikovali štýl na veľké katedrály a kostoly. Gotické umenie a architektúra pozostávali väčšinou z náboženských diel a vyznačovali sa oblúkmi, farebným sklom a osvetlenými rukopismi.
Na konci 14. storočia začalo gotické umenie odrážať renesančné myšlienky a stalo sa známym ako medzinárodný gotický štýl. Počas tohto obdobia sa talianske a severoeurópske štýly integrovali, čo viedlo k štýlu, ktorý bol kombináciou ich nápadov, myšlienok a techník. Medzinárodný gotický štýl sa stal populárnym vo Frances, Taliansko, Anglicko, Nemecko, Rakúsko a Čechia.

sv.

V našich dňoch vplyvu gotického štýlu stále zostáva nažive a má veľký vplyv na módny a nový vlnový dizajn. Niektoré z dizajnérov sa umelci tešia z toho, že vo svojej práci hrajú gotické prvky.
Gotická móda je temnejšou stránkou akéhokoľvek módneho štýlu, na ktorý si môžete myslieť. Existuje služba Goth, Príležitostný goth, očarujúci goth … a veľa ďalších. Gotická subkultúra zvyčajne len nachádza humor v úmrtnosti.
gotické tričko T-shirtgotické tričko T-shirtgotické tričko T-shirtgotické tričko T-shirtshere Sú to nejaké gotické návrhy používané na tričkách, ktoré som videl, a našiel som ich celkom zaujímavé:
To všetko sa ukázalo.

0/5 (0 recenzií)

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *